UPDATED: 2019 Sharks Teams announced – 9th -15th grades

Thank you to everyone for your patience. The delays in announcing are related to changes in the junior and youth competition structure by Capital Football, further compounded by extremely competitive trials. Congratulations to those listed below who were selected for Sharks teams.

Everyone who has not been listed will be advised of their team details by the Grade Co-ordinator shortly.

9th Grade Leopardsharks

Benjamin PASTON
Grida SUSHAMES
Harrison ABERDEEN
Hugo TUFFERY 
Daniel HALE 
Dexter CAMPBELL
Lachlan SUTHERLAND
Pablo RUTHERFORD RODRIGUEZ
Toby DIXON 

9th Grade Bullsharks

Ivan REID 
Mikey SAINSBURY
Jamie KRISTENSEN
Tom MISICH 
Mateja STANIC 
Xanthe HASSED
Maia KENNACH
Arlo SNARSKI-GYLES
Te Maihi MITCALFE MATTHEWS

10th Grade TIGERSHARKS

Cooper Wills
Stanley BROUGH
Nicky MELLAS
George Hemi STANNARD
Toby ASHWELL
Otto ASHBY
Luca GRACE
Sasha TRAVERS-JONES
Mack BRAGG

10th Grade HAMMERHEADS

Isaac LIMMER 
Harry SHIRLEY 
Sebastian HEAPHY
Oliver PANNETT
Charlie LUNN
Jack PASTON 
Dylan ANDERSON
Roma LIDSTONE
Henry ZABLOCKI

11th Grade Sharks

Ashton JIVAN 
Benjamin POVEY 
Dennis VEHBI 
Flynn JOHNSTONE-MORIARTY
Jakob ROPER
Jos GORDON 
Max KUPER 
Potiki HATURINI 
William HASSED 
William PIPER 
Yannick STERNAGEL-SILAO

11th Grade Blacktips 

Max PITHIE 
Jack RICKARD 
Mikaele SMITH 
Jackson Graham
Arnav CHOUHAN 
Maxwell CLARKE 
Felix HANSEN 
Joshua MATATIA
Hugh WARE
*2 to be added

12th Grade Sharks Squad

Alex BEGGS 
Alexander FRASER 
Arthur BRADFORD 
Aston TOLO-KENT
Caleb LING 
George DOYLE 
Grayson LUNMAN
Jaguun WILLERS 
Luca BORDIGNON
Lukas HALES 
Luqman IBRAHIM
Mac MUNRO 
Sam GORDON 
Toby KEARNS 
*Sharks Squad Players will rotate into Whitetips

12th Grade Whitetips

Frederick PILGRIM 
Liam FOGARTY 
Louis PATERSON 
Matteo LIDSTONE 
Matthew BROWN 
Nevaeh Derbyshire
Reuben PATERSON 
Riley SPENCER 
*1 to be added


13TH Grade WHITETIPS

Joe WOOD 
Casey OSBORNE 
Stanley LEGGE
Claudia GLANTSCHNIG
Bobby STANNARD
Sebastian BAILEY
Thomas VAN DER HOORN
Manawa MITCALFE MATTHEWS
Joel MCKEOWN 
Douglas MILLER 
Edward BRAGG
Leroy MARSLAND
Callum BAKER 
Henry MCKENZIE-HARPER
Felix SMITH 


13TH Grade SHARKS

Max TEUSSE 
Fenn RESTIEAUX
Nicolas BALL 
Leo KUPER
Benjamin LILLICO
Chester BYGRAVES
Suavek GOODFELLOW
Anthony HALE
Roan DOOLEY 
Lila FEASEY 
Nahim ZENNADI
Ryan HAMILTON
Madiba COKATAKI
Toby HASSED 
Charlie HALE 

14TH Grade SHARKS

Austin KYNE 
Cameron GRICE
Charlie STRONG 
Cortez ANTONIO-TANUVASA 
Harry PUGH 
Jacob KRAPALOS
Jet KELLY
Joe BRYANT 
Kea REID 
Lachlan MCKEOWN 
Leon BADDELEY 
Nicolas VOLPICELLI 
Stephen ENG 
Will TAHAU 
*1 to be added 

15TH Grade SHARKS

Alby KELLY-HEALD* 
Benjamin BAKER               
Daniel MAKOWEM*       
Epeli KILIONI
George WELLS
Gianpasquale MORENO 
Hugo LAWRENCE        
La Bron SMITH   
Lukas KELLY-HEALD*
Oliver LUEY
Patrick JONES-MACKAY 
Reegan KOWALCZYK       
Samuel MOORE                
Stevie HALASZ   
Titimaea TAMASESE        

%d bloggers like this: